2019. november 21., csütörtök

A lassú divat




Lassú divat
Kérdések, amiket feltehetsz magadnak, mielőtt döntesz vásárláskor
  1. Szeretnéd ezt a ruhát? Igazán akarod? Az érzelmeket félretéve, logikusan átgondolva okosabb döntéseket hozhatsz.
  2. Jól áll a meghatározó helyeken? Pl: váll
  3. Szeretnéd eléggé ahhoz, hogy pénzt költs az átalakítására? Tényleg el is viszed a szabóhoz átalakítani, ha kell?
  4. Beleillik az életedbe? Viselheted pl a munkahelyeden?
  5. Illik a stílusodhoz?
  6. Tudsz legalább három összeállítást ezzel a darabbal?
  7. Mennyibe a valódi ára? (A ruha ára/viselések száma) - Egy kis számolás: hányszor tervezem felvenni? Ezt kell elosztani azzal, hogy menyibe is kerül. - Példa: Ha veszek egy cipőt, ami 15 ezerbe kerül, és csak tízszer veszem fel, akkor olyan mintha 1000Ft-ért béreltél volna cipőt alkalmanként, ha ugyanezt a cipőt ötvenszer veszed fel, akkor 300 Ft a képzelt bérlési díj.
  8. Hol vásárlod? Turiból, vintage boltból, vagy bérled? Esetleg egy fenntarthatóságra figyelmet fordító márkától?
  9. Milyen könnyen lehet újrahasznosítani? Egy szintetikus anyag végül a kukában végzi, de a pamutot, lent, gyapjút, a természetes anyagokat újra fel lehet használni, vagy könnyen átalakíthatók valami ugyancsak hasznos más tárggyá.

Ha ezeken a kérdéseken végig mész, nagy lépést tettél a fenntartható vásárlói döntések felé. A pénztárcád is jól jár és ha a gardróbodba olyan darabok vannak, amiket használsz és szeretsz, akkor te is egyszerűbben választasz reggel a szekrény előtt állva.

Ha pedig már nem akarod használni többet, lehet csereberélni a barátokkal (az Avasi Közösségi Kávézóban szokott ilyen lenni), adományboltok, Máltai Szeretetszolgálat szívesen fogadják a tiszta és még használható állapotban lévő ruhát. Ha pedig kreatívkodnál a Pinteresten több ezer ötletet találsz, hogy alakíthatod át valami mássá a félpár zoknijaid, vagy akár varrás nélkül pólót bevásárlószatyorrá, de még számos más ötlet van ezen kívül. Hajrá!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése